504. Stravování. (Přijal Vlastimil H.) 5.1.1999. 11:47-12:36 hodin.

Místo: Šumperk.

Otázka adresovaná Stvořiteli: Moje dnešní otázka se týká stravování. Naše chutě, pocity nám říkají, co si máme dát k jídlu a co ne. jaká je vazba mezi žaludkem, chutí a pocitem a myšlenkou, která ovlivňuje volbu ?

“Správně píšeš, že chuť = pocit. Je to opravdu váš pocit, který nám říká, co bychom měli jíst, jak se oblékat, co dělat. To myšlení do tohoto procesu zasahuje z pozice logiky a dá se také říct z pozice naučených starých programů, které jsme převzali od rodičů, či našich učitelů. Tato logika a staré programy jsou nám na obtíž. Je to něco, co je potřeba omezit a někdy i úplně odstranit, hlavně v případech, že jsme již určitou úroveň myšlení překonali. Vše by se ale mělo dít postupně, jemně, nikdy ne drasticky či násilnou formou. Člověk, který je z domu zvyklý se živit tlačenkou, masem a jídly podobného druhu, se asi těžko dá od někoho přesvědčit, aby si vzal zeleninový salát jako hlavní menu. Nejprve přijde pocit, že to, co dělá není úplně v pořádku a vznikne myšlenka, čili záměr toto změnit. Potom už naše mysl podvědomě hledá to, co by mohlo pasovat do našeho záměru. Tedy příklad: Pokud jím tlačenku a mám záměr to změnit, změní se restaurace nebo jídelna za jinou, dostanu chuť ve stávající restauraci či jídelně na něco jiného, co třeba uvidím u druhého člověka. Tak se totiž ovlivňujete. Změna může přijít i ve formě změny kolektivu, se kterým chodím na jídlo. Tady se dá opravdu aplikovat a správně ti to blesklo hlavou, jeden ze základních zákonů Vesmíru: Svůj k svému (zjednodušeně řečeno), (v plném znění) energie určité vibrace přitahuje energii podobného druhu. Tak, jak každý jednotlivec chce nebo nechce potlačovat svoje chutě, to už záleží jen na něm. Pokud to však dělá často nebo dlouho, dostává se do rozporu s potřebami svého fyzického těla. A to se nevyplácí. V podobě různých poruch na tělesných orgánech či funkcích těla se nám projeví to, co jsme zanedbali – naše pocity, jejich poslouchání. Nedá se tedy obecně říci, že něco je zdravé a jiné jídlo nezdravé. To, co je zdravé pro jednoho, tomu druhému může uškodit, protože on zrovna potřebuje něco jiného, a proto je důležité mít volbu ! Naše myšlení je odrazem naší zkušenosti a ta není vždy vzata přímo od nás, ale hodně jí přejímáme od jiných a to je ta chyba. Je třeba, aby se každý člověk naučil poslouchat svoje pocity a měnit svoje vzorce myšlení tehdy, když už je nepotřebuje, když už mu přestaly vyhovovat. Jaká je přesná vazba tří složek: ŽALUDEK – POCIT – MYŠLENKA ?

 

vysílá
impulz

ŽALUDEK

-----> POCIT
HLADU
-----> MYŠLENKA
JÍT SE NAJÍST
-----> MYŠLENKA
VÝBĚR JÍDLA
    ^______ _____ _______ _____ _____________ _____ |        |      ^
        v      |
naplnění žaludku POCIT CHUŤ
NA NĚCO

 

Ano, děkuji za objasnění. Myslím, že jako názorné schéma to stačí.

“Upozorňuji na pocit z jídla. Je rozdíl, zda sníš jídlo jen proto, aby ses nacpal a tak zahnal ten pocit, nebo zda se najíš s požitkem, s dobrým Západě jako normální trend, jen tak něco rychlého do sebe naházet a jít. To ale souvisí i s úctou ke svému tělu, které nám na oplátku umožňuje ty pocity zažívat tak říkajíc “na vlastní kůži” (netlač, já počkám, zbytečně spěcháš s tím psaním). Pokud to jídlo do sebe v rychlosti “naházíte”, tak tělo vám na to odpoví adekvátním pocitem nebo pocity: Těžko od žaludku, tlaky v břiše, pálení žáhy, nadmutí. Vy nedáte tomu tělu šanci se z toho jak se patří vzpamatovat. Často utíkáte zase dál do práce, honí vás čas, termíny, úkoly a k čemu to nakonec ? Ono to tělo vás nakonec zpětně přinutí se zastavit a zamyslet se nad svým konáním. A tím důvodem k zastavení jsou zdravotní potíže, které nastanou a my začínáme přemýšlet proč. Dnes už je medicína vyspělá a dost toho o těle ví a zná průvodní jevy tohoto stresu. Ano, stresu, neboť tak lze nazvat vaším názvoslovím stav, ve kterém jste se nacházeli v době jídla. Pokud jste chytří, uděláte změnu – změníte skladbu jídelníčku, způsob stravování či prostředí. To vše vede k tomu, že se zklidníte a začnete měnit svoje myšlení na základě vlastní zkušenosti. To je zatím vše, vidím, že je kolem tebe dosti rušno (opravdu je, přišlo do místnosti asi 5 lidí – pozn. příjemce).

To ti odpovídal Stvořitel našeho Vesmíru a s láskou předal Itykerjahr a část předal i Aštar.”

Děkuji ti Stvořiteli a děkuji i vám přátelé za informace a jak mě a ostatním pomáháte. Mám vás za to moc rád.

Vlastík.

 

505. Stravování, další informace. (Přijal Vlastimil H.) 5.1.1999. 13:33-14:15 hodin.

Místo: Šumperk.

“Jestli chceš, můžeme pokračovat.”

To jsi ty Stvořiteli ?

“Ano a předává ti to Aykron z 9. dimenze. Navážu na konec předešlého sdělení, jak tomu říkáte v těch “Rozhovorech”.

Lidé, kteří dbají svých pocitů, starají se řádně o své tělo, tak ti mohou prožívat pocity právě opačné. Mohou si vychutnat slast z požívaného pokrmu, příjemné teplo, které se jim rozlévá po těle. Neboť jídlo jako takové není určeno jen pro fyzické tělo, ale sytí i duši příjemnými pocity z požité stravy. Proto platí staré rčení, že méně je někdy více. A všimni si, jak to do sebe vše krásně zapadá: Jemní lidé jedí pomalu, lehčí jídla, více se řídí a prožívají své pocity a naopak lidé hrubšího zrna jedí těžší jídla, často jen tak, aby se něčím zaplácli, city je moc nezajímají a chutě se jim stále opakují. Maso, maso a zase maso. Je zajisté spousta lidí a spíš je jich ještě většina, kteří se v současné době zmítají mezi těmito dvěma extrémy. Na jedné straně chtějí žít zdravě, protože už o tom něco četli nebo slyšeli, a na druhé straně se stále zmítají v objetí těch starých programů, které jim říkají, že maso potřebují a že jim opravdu chutná.

Co si však počít, když z tohoto bludného kruhu nemůže člověk ven ? Člověk se musí především rozhodnout to změnit a jít si za tím, neposlouchat ty, co jsou stále pod vlivem tohoto starého myšlení, a kteří se vás snaží vrátit zpět. Neboť je to velice pohodlné nedělat nic nového a jít stále ve stejných starých kolejích. Ale to takhle dál nejde ! Kdy už konečně se lidé rozhodnete, rozhýbete se a začnete se nad sebou rozmýšlet. Nač mají ostatní poslouchat vaše nářky, že vás bolí to či ono. Sami si za vše můžete !

Mám vás rád a jako milující Otec vás musím také vychovávat. Neboť bez osobní disciplíny (myslím tím naslouchání hlasu svého těla), poznání, co je pro vás dobré či špatné, nelze posunout váš osobní duševní vývoj. Vy se rozhodujete, právě vy a nikdo jiný a tímto svým rozhodnutím se rozhodujete o své současnosti i budoucnosti a to stále, v každém okamžiku vašeho bytí. Jídlo, chování, oblékání, v tom všem se stále odráží vaše volba. Je vidět po vás na vaší práci, na tom, co jste si oblékli, na tom, co jíte. Je to Vesmír svobodné vůle, který řídím pomocí zákonů, které jsem stanovil Já a které jsem i sám odzkoušel a uznal je za dobré. K tomu všemu dobrému vás, děti, vedu a pomáhám vám na vaší cestě ke Mně. Záleží však jen na vás, co si vyberete: Světlo nebo Tmu ? Kdo rád Světlo, ať přemýšlí víc nad sebou, nad svým chováním a jednáním, je na dobré cestě, ale je stále co vylepšovat. Ti, co si vybrali Tmu, je to jejich volba, sami si vybírají svoji budoucnost a Já jim dávám dostatek času, dostatek životů na dalších planetách v  jiných částech Vesmíru, kde budou moci zrát a uvědomovat si, kdo jsou a čím chtějí být. To je totiž otázka zásadní – uvědomit si KDO JSEM a sami si říct čím chci být. Až vyřešíte tuto zásadní otázku pro každého člověka, tak vám bude spousta věcí mnohem jasnější. Můžete se obrátit ke Mně, kdykoliv, kdekoliv. Jste moji součástí, stejně jako Já vás a vše co děláte, jak myslíte, to vše je mi známé, neboť není nic, co by bylo pro mě v tomto Vesmíru neznámé.

Předej to ostatním lidem, těm, kteří chtějí poslouchat a chtějí něco zlepšit.

To ti sdělil tvůj Stvořitel i Stvořitel celého tohoto Vesmíru. Předal Aykron.”

Děkuji ti Stvořiteli z celého srdce za tento rozhovor. S láskou Vlastík.

 

526. Stravování. (Přijal Vlastimil H.) 25.1.1999. 11:30–12:13 hodin.

Místo: Šumperk.

“Zdraví tě Aštar, velitel Velké vesmírné flotily.”

(Část soukromého sdělení vynechána.)

Mám založit asociaci či nějaký spolek ?

“Nač asociaci, nač spolek ? Dobrovolně se sejít, vyměnit si zkušenosti, určit další společný postup, taky aby to bylo prospěšné pro všechny lidi. Nejde o to pomoci deseti nebo dvaceti lidem, ale zapojit masy. Aby i lékaři viděli, slyšeli a mohli si pozměnit svůj názor. Budeme ti v tom dál nápomocni.”

A co výživa a zdravá strava ? jak to lidem vysvětlit ?

“Jak to vysvětluješ. Vibracemi. Je jen škoda, že u vás nejsou zatím přístroje na jejich měření. Ale proč taky ? To by nebylo v souladu s marketingem černých triček. Oni se snaží spíš, aby se o tom nemluvilo vůbec a ne ještě na to vyvíjet přístroje. Ať žijete dál v temnotě jako hlupáci, to by se jim líbilo.

Zdravá výživa úzce, ale velmi úzce navazuje na myšlení lidí. Když lidi dovedete k poznání, tak oni sami si zvolí tu správnou cestu pro životosprávu. Samozřejmě, plno zeleniny, ovoce, mléka a výrobků z něj. K tomu obilniny. Vejce jen v omezené míře a maso jak už je uvedeno v “Rozhovorech”. Maximálně 1-2x týdně a to i děti. Žádný strach, že jim to uškodí ! To, co vy teď jíte vy, je strava přemasitá, ne strava s masem. Maso se dá časem úplně vypustit, ale nějaký čas bude ještě u vás potřeba. Samozřejmě, čím méně masa jíš, tím lépe a čím nižšího živočicha, tak tím také lépe. To vše souvisí se zákony Vesmíru.

A doma, co ?

“Tvá žena to již chápe, ale nechce se toho vzdát. Je to reakce na tvoje striktní NE na maso. Má taky strach o děti, o jejich vývin.”

A je třeba se bát ?

“Ne, není, když i doma oni zredukují maso i na míň než teď, vůbec nic se nestane, můžeš to sám nakonec přetestovat.” (Vlastík se zabývá kineziologií – odblokováním – pozn. zpracovatele.)

Můžeš mi říct, čím se u vás živíte, nějakou skladbu jídelníčku ?

“Je to odvislé od různosti jednotlivých planet, na jejím vývojovém stupni a na plodinách, které tam pěstují. Částečně se to shoduje s vaší stravou, aspoň co do složení zeleniny a ovoce. Někde maso a mléko nejedí vůbec, někde zase jen mléko a vejce nejedí. Ve větší míře se jedí obiloviny, jako kukuřice, proso, jáhly, ječmen, pšenice, žito. Většinou se již orientujeme více na plody než na kořeny a samotné rostliny, neboť to opět méně odporuje vesmírných zákonům.

Může mi Jamahama nebo některý z biolog-lékařů sestavit jídelníček třeba pro mě na míru v našich podmínkách na 1 týden ?

“Je to možné. Dám jim to jako podnět. Myslím si, že to pro tebe rádi udělají.

To ti s láskou předal Aštar, velitel Velké vesmírné flotily, Jamahama, biolog-lékař a Hljara, která tě tímto také pozdravuje.”

Děkuji vám přátelé za všechny tyto informace i vaši podporu. Mám vás i proto velmi rád. S láskou Vlastík.

 

534. Týdenní jídelníček pro mne. (Přijal Vlastimil H.) 1.2.1999. 11:30–12:13 hodin.

Místo: Šumperk.

“Milý Vlastíku, zdraví tě Jamahama, biolog-lékař z Aštarovy vesmírné flotily.

Rád by ses dozvěděl něco víc o tom jídelníčku a skladbě stravy. Vím, že se tím v poslední době dost zabýváš a to nejen ve vztahu k sobě. Tvůj jídelníček by měl být asi následovný: (Věk 26 let.)

Snídaně: Kaše, mléko, sýry nebo ovoce dle tvého výběru, k tomu chléb či jiné pečivo. Buchty nedoporučuji. Nejsou pro ráno to nejlehčí.

Oběd: Můžeš cokoliv dle své chuti, nejlépe však maso ne. To tak maximálně 1x do týdne, nejlépe za 14 dní. Samozřejmě, čím nižší živočich, tím lépe. Takže ryby, případně občas i drůbež, ale tu spíše výjimečně. Nemusíš kvůli tomu jíst žádné červy, to zase s rozumem. Hlavní je vždy poděkovat Stvořiteli za daný pokrm. Mělo by to být jídlo zeleninové, dosti syrové zeleniny. S ovocem to nekombinuj. Sladké jídlo by mělo být tak 1x do týdne, myslím tím buchty nebo žemlovka, kterou máš tak rád, apod. Raději si vezmi omáčku s knedlíkem nebo brambory či rýži než samé sladké. To je špatné. I buchty, které ti dělá žena doma by měly být tak 1x do týdne. K buchtám si nezapomeň zakousnout jablíčko nebo jiné ovoce. Hodně pomůže při trávení.

Večeře: Je opět lehká, pomazánka či nějaké rostlinné jídlo, popř. zeleninový salát, možno kombinovat se sýry, mlékem a podmáslím, jak jsi už nakonec občas zvyklý. Zapíjet doporučuji magnetizovanou vodou (kamínky) a případně čaj (ale střídat !) anebo mléčné nápoje.

Nezapomínej, že ve vašem jídelníčku jsou i sladké pomazánky jako svačina, nemusí to být zrovna buchty. Nám se někdy zdá, že se až příliš cpete vepřovým, hovězím a jinými druhy mas. To pak vede k celkové otupělosti smyslů a těžkosti těla, neboť si dáváte do těla abnormální množství jedů, které pak není vaše tělo schopno včas vyloučit. S tím potom souvisí i spousta zažívacích problémů. Mléko sám víš, že je třeba pro tebe dobré tak 2-4 dcl za týden, víc bys ho ani nemusel, na druhé straně acidofilního mléka nebo podmáslí můžeš vypít litr za týden, je to individuální – však si to můžeš vytestovat.”

A co vejce ?

“Vajíčka, ano, jistě, nahrazují do určité míry absenci masa, ale ne zcela. Je dobré tak 2-3x do týdne, víc to není potřeba přehánět.”

Vajíčka mohou být i syrová ?

“Ano, ale musíš znát, z jakého zdroje jsou, aby nebyla příliš stará, tak maximálně do 3 dnů.”

Takže, jak se momentálně doma stravujeme, tak to zase není tak špatné.

“Ne, to není až, na ty buchty. To je tvoje slabost, momentálně, to chce uvést do správných kolejí. Více ovoce vám doma ve stravě chybí, hlavně dětem. Ty máš aspoň denně 2 jablka, ony ani to ne. Ta včerejší pomazánka u ořechů je opravdu z důvodu tuků a lépe je jíst tuzemské ořechy než dovozové. Přece jenom jsou z vašeho klimatu. Ty burské (slané loupané) často plesniví a žluknou, to ti říkala žena správně.”

Jak je to s obilovinami ?

“U nás jsme zvyklí jíst více obilovin (zrní) a zeleniny, než je zvykem zatím u vás. Dělá se u nás zrní v různých úpravách – vždy ale dobře ochucené buď na sladko nebo na slano se zeleninou.”

Solíte u vás ?

“Ne, využíváme přírodní sůl z rostlin, ze zeleniny. Ten obsah přírodních solí pro váš organismus bohatě stačí, musíte ale víc té zeleniny jíst a to hlavně v syrovém stavu. V ovoci zase získáváme přírodní cukry pro náš organismus. Prostě, čím méně solí a různých koření, tím lépe a není to přitom strava nechutná, jen více přírodní. U nás taky zelenina chutná malinko jinak. Máme jiné složení půdy co do prvků v ní obsažených.”

A šťávy z rostlin a ovoce ?

“Ty se u nás pijí ve větší míře. To u vás je to zatím v plenkách.

To ti s láskou předal Jamahama a Aštar taky něco přidal. Pracuj dál Vlastíku a dál rozšiřuj lásku a světlo. Aštar.”

Děkuji vám přátelé za informace, moc mě potěšily. Mám vás za vaši pomoc a rady moc rád.

S láskou Vlastík.

 

535. O mase a jídle vůbec. (Přijal Vlastimil H.) 2.2.1999. 11:41–12:05 hodin.

Místo: Šumperk.

Jamahamo, jak je to s tím masem ? Bylo to včera přijato správně ?

“Ano, bylo. Vím, že jsi se nad tím podivoval i se ženou, ale opravdu je to tak. Maso by se jíst nemělo vůbec, ale záleží to na vývojovém stupni daného jednotlivce. Jestliže je to jednotlivec s vibrací nižší, tak jej potřebuje více. Ale pozor, nezáleží na tom, zda je to dělník nebo sedí v kanceláři. Jedná se o celkové smýšlení ! správně jsi si vzpomněl, že lidé dříve také pracovali tvrdě, mnohdy tvrději než dnes a žádné maso mnohdy neměli nebo jen málo a občas. Pokud budeš chtít udržovat tyto kontakty jako dříve, neměl by jsi jíst maso více než 1x za 14 dní a to je takové maximum. Mělo by to být maso rybí, nejlépe z mořských ryb, ty mají dostatek jódu. Ostatním masům se můžeš zcela vyhnout.”

Nevymýšlím si to, abych si to sám omlouval ?

“Ne, určitě ne a divíme se, že stále ještě pochybuješ po tak dlouhé řadě kontaktů. Ale vím, že hledáš nějaké optimální řešení, že radikální řešení není vždy na místě. Ale já bych ti radil, abys pokračoval v nastoupeném trendu, to maso ti chybět nebude. Teď jsi měl problém ze sladkého, z cukru.”

A co zítra ty buchtičky s krémem ?

“Ty si dát můžeš, to je to jedno sladké jídlo do týdne. Ale nepřeháněj to, abys zase neměl problémy.”

Co je to “nepřeháněj to” ?

“Ve tvém případě překypující talíř krémem.”

Když já ho tak rád.

“Já vím, ale přesto by ses měl krotit. Ani ten překypující talíř dnes, to nebylo správné. Nepřejídej se. Vím, namítáš mi, že jsi příjemně zasycen, ale je vidět v oblasti tvého břicha, když takhle sedíš, že to není vše až tak úplně v pořádku. Někdy je méně více a dobrého málo se říká, aspoň u vás to tak znám.”

To znáš úplně dobře. Děkuji za názor, dám si na to pozor.

Jak je to u dětí ?

“Děti potřebují jíst maso nebo spíše živočišnou bílkovinu, zvláště pokud je k tomu rodiče vedli od malička, nelze přestat naráz. Ale lze to omezit postupně na 1 porci masa nejlépe zase rybího za 14 dní. Ač se na to někdo možná bude dívat nedůvěřivě, i tomu dítěti to stačí. To, abyste změnili vnější svět, je potřeba začít především nejdřív u sebe a stanovit si nové cíle, upravit původní představy a nastolit nový řád nejdříve ve svém blízkém okolí. Souvisí s tím i změna stravovacích návyků, neboť ono to souvisí s volností myšlení. Čím méně těžké jídlo, tím snadněji a lépe se dokáže vaše mysl odpoutat od hmoty a přemýšlet z pohledu lásky a dobra pro všechny. Je to omyl, co si mnozí lidé myslí, že čím se jim žije lépe oproti jejich rodičům a prarodičům, tím více masa musí sníst. Aby ukázali, jak se mají dobře. Tak takoví, to jsou právě ti materiálně zaměření.

To ti s láskou předal Jamahama, biolog-lékař Aštarovy vesmírné flotily a vyřizuji ti láskyplné pozdravy od všech.

S pozdravem “vydrž”, Jamahama.”

Děkuji ti Jamahamo za utvrzení správnosti mého smýšlení a další informace.

S láskou Vlastík.

 

569. Zdravotní stav lidí zemí českých. (Přijala Kateoina P.) 27.3.1999. 8:32–9:17 hodin.

Místo: Zlín.

Ptá se Ivo A. Benda, odpovídá civilizace DHOH.


Kolik procent lidí je v zemích českých zcela zdrávo ?

“Stav zdraví je dán životem za předchozích cca 20 let, nikoli pouze za kvalitu života v roce, ke kterému bylo zdraví zjištěno !

1948: 3 %

Lidé byli zuboženi 2.světovou válkou, hlad, strach, špatná celková životospráva,špatná lékařská péče.

1958: 45 %

Nastala konsolidace životních poměrů, lidé měli pozitivní myšlenky- budování, domácí zvířata se pěstují stále především u obydlí lidí-přirozené životní podmínky zvířat, ale lidé nekonzumují velké množství masa, jako o 10-20 let později.Populační exploze, rodí se hodně zdravých dětí.

1968: 55 %

V letech 1961-68 byl vrchol kvality zdraví obyvatel českých zemí. Chemizace dosud nezačala a potraviny domácích zvířat byly stále z chovů z rodinných statků (tedy celkový objem za posledních 20 let) a i nadále se nejí velké množství masa. Lidé neměli stres a strach z budoucnosti. Pokračuje velká porodnost zdravých dětí. Nejlepší komplex zdravotní péče, vaše zdravotnictví dosáhlo vrcholu.

1978: 38 %

Projevuje se vliv chemizace v zemědělství a také se začíná projevovat již několikaleté poškozování životního prostředí (elektrárny atp.). Stále lidé zatím nepociťují větší stres a strach z budoucnosti.

1988: 15 %

Hlavním faktorem na snížení zdraví obyvatel je chemizace ve všech oblastech, chemie se dostává do všeho, pitná voda, veškeré potraviny (tzv. extenzívní růst hospodářství – pozn. zpracovatele), nábytek (formaldehyd, PVC), domy, spotřební zboží, hračky. Lidé konzumují mnohem větší množství potravin, než je nutné k jejich životu, to platí i o mase. Maso domácích zvířat je již plné stresových hormonů, které vznikají při porážkách zvířat v masokombinátech. Značné porušování Kosmických zákonů !!! Lidé jsou mnohem více nespokojeni se svou prací než v minulosti.

1998: 2 %

Najít zdravého člověka je vzácnost, narození zdravého dítěte je zázrak. Porodnost klesla na minimum. Hlavní příčiny tohoto stavu lze shrnout do těchto bodů:

1. Zhoršení celé ekologie.

- nedostatek pitné vody

- vysoký obsah chemických látek ve všem

- nevhodný způsob chovu domácích zvířat

- nadměrná konzumace masa

2. Stres.

- finanční stres

- velké pracovní výkony za málo peněz

- neuspokojení v práci (negativní myšlenka)

- poslední 2 roky velká sociální nejistota

Celkové negativní myšlení se ihned promítá do nemocnosti.

3. Zhoršující se zdravotní péče.

- základní zdravotní péče je pro mnohé lidi nepřístupná – finance

Nemocní lidé nejdou k doktorovi vůbec – velká finanční ztráta v zaměstnání příp. ztráta zaměstnání.

Mnoho věcí si musí pacient platit. Velké vzdálenosti do nemocnic – ruší se nemocnice v menších městech.

- nelidský přístup k lidem”